Na čo mi bude na dovolenke cestovné poistenie

Na čo mi bude na dovolenke cestovné poistenie

Tak túto otázku by si naozaj nikto nemal položiť. Cestovné poistenie je pre ľudí, ktorí cestujú do zahraničia NUTNOSŤOU. Každý, naozaj každý môže v cudzine doplatiť na nebezpečnú a problémovú situáciu. Takúto situáciu si môže privodiť človek sám alebo sa do nej dostane nechcene.

Poistenie storno poplatkov

Isto poznáte ten čudný pocit, keď opúšťate istotu domoviny a zrazu ste v cudzom svete. Tam neplatia naše zákony, neplatia tam naše zvyky a inak sú nastavené aj spôsoby riešenia rôznych situácií (na mysli máme najmä postup polície a platby za lekárske a medicínske úkony).

Práve pre to je veľmi užitočné a ako už bolo napísane NEVYHNUTNÉ mať so sebou zábezpeku akou toto poistenie určite je.

Cestovné poistenie

Svoju cestu, svoju dovolenku si môžete dopodrobna naplánovať, dopodrobna si môžete opakovať, čo budete a čo nebudete robiť, reálny život, reálna situácia vás môže vždy nepríjemne prekvapiť. Aj doma zažívame situácie, ktoré nám môžu skomplikovať život, v zahraničí to môže mrzieť dvojnásobne.

Áno, na to zlé nechceme myslieť, nechceme si pripustiť, že nie všetko dopadne tak, ako si predstavujeme. Manželská hádka alebo hádka s deťmi je to najmenej, čo nám môže dovolenku skomplikovať 🙂

Čo sa na dovolenkách najčastejšie ľuďom stáva ?

Bežné sú zdravotné problémy spôsobené chorobou alebo úrazom, napríklad zlomeniny, pomliaždeniny,  žalúdočné problémy, rôzne zápaly (pľúca, žlčník). Stávajú sa aj veľmi nepríjemné  veci, ako sú úmrtia a invalidita.

Všetky tieto situácie sú finančne veľmi náročné, v zahraničí sú často vyňaté z verejného zdravotného poistenia alebo v danom štáte (najmä Orient), systém funguje len na báze súkromného zdravotného ošetrenia.

Aké poistenie ?

Na výber sú viaceré možnosti poistenia. Ak cestuje často, výhodné je celoročné poistenie, krátkodobé poistenie využijú ľudia, ktorí cestujú na dovolenku raz alebo dva krát do roka. Každé z týchto poistení sa dá variabilne nastaviť, podľa potrieb a možností.

Predovšetkým netreba váhať. Nie je to len o peniazoch, je to o šťastnom návrate domov aj po nepríjemnej situácii v zahraničí.

milujemekretu.sk

4 (80%) 4 votes

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *